Kuchynské spotrebiče vysokej kvality
navrhnuté a vyrobené pre Vás v Austrálii
 
"As the old saying goes: you pay for QUALITY and QUALITY lasts the test of time" - Justin Chellis, Ayr, Queensland.

Časté otázky - Optimum

 

 

Aké sú funkcie zariadenia Optimum?

DOMÁCE POUŽITIE: Vďaka viacúčelovej čepeli a pôsobivej rýchlosti dosahujúcej až 48,000 rpm dokáže mixér Optimum© Blender zabezpečiť rôzne funkcie na prípravu potravín, ako napríklad mixovanie, rozsekanie, šľahanie, nasekanie, miesenie, mletie, zahrievanie, mrazenie a vyšľahanie rôznych druhov potravín. Optimum dokáže rozmixovať čokoľvek od ovocia a zeleniny cez kávové zrná, ľad, rôzne korenia až po mäso. Takže či už plánujete pripraviť lahodnú horúcu polievku, veľký tanier zmrzliny, zelený smoothie alebo celé obedové menu, Optimum je pre vás vždy správnou voľbou. Výkonný motor a vysokorýchlostné čepele zvládnu zmrazené a tiež horúce potraviny, rovnako ako potraviny izbovej teploty. Optimum je rozhodne unikátny kuchynský spotrebič, ktorý charakterizuje excelencia a výnimočnosť.

 

KOMERČNÉ POUŽITIE: Motor zariadenia Optimum s výkonom 2,238 - 2,611 Wattov mu umožňuje zvládnuť vysoko intenzívne využívanie v džúsovom bare alebo kaviarni – vrátane drvenia ľadu a prípravy najlahodnejších smoothie a džúsov a to už za pár sekúnd. Pri použití zariadenia Optimum nie je potrebné žiadne usrkávanie ani žutie, pretože vďaka rýchlosti a výkonu motoru bude každý nápoj rozmixovaný do jemnej textúry, ktorá zabezpečí neustálu spokojnosť zákazníkov. Mixér Optimum je vybavený 20, 35 alebo 45 sekundovým spínačom automatického mixovania alebo otočným ovládačom pre variabilnú rýchlosť, ktorý používateľom umožňuje pripravovať nápoje bez dohľadu – iba s pomocou stlačenia tlačidla alebo možnosť využiť citlivejšie ovládanie v podobe otočného ovládača – príjemné a jednoduché!

 

Čím sa Optimum líši od domácich mixérov? 

Mixér Optimum je mixér komerčnej triedy, ktorý prekonáva domáce mixéry výkonom a tiež výdržou, pričom ponúka možnosť prípravy smoothie kvality džúsového baru a jedál kvality na úrovni reštaurácie. 

Bežné domáce mixéry neponúkajú výkon, ktorý poskytuje každý mixér Optimum, vďaka čomu zvládne rozmanité kuchynské úlohy. Keď si kupujete mixér, musíte dbať na tri komponenty: Výkon motoru, rýchlosť čepelí a hlučnosť. Optimum má skvelý motor, ktorý dokáže dosiahnuť až 2611 Wattov. Čepele sa dokážu roztočiť rýchlosťou až 48,000 rpm a hlasitosť dosahuje minimálnu hodnotu 80-90 decibelov.

 

 

Čo ak mixér nesplní moje očakávania?

Spoločnosť v súčasnosti ponúka zákazníkom skúšobnú lehotu s možnosťou vrátenia mixéru do 30 dní od dátumu jeho doručenia (s vrátením plnej sumy peňazí). Vďaka tomu si môžete mixér vyskúšať vo svojej vlastnej kuchyni ešte skôr, než sa rozhodnete, či si ho chcete ponechať. Touto ponukou zároveň dokazujeme našu vieru v kvalitu a výkon mixéru. Ďalšia akcia, ktorú v súčasnosti spoločnosť Froothie ponúka, je výrazná zľava vo výške viac než 40%. Cieľom tejto zníženej ceny je vybudovanie reputácie značky v Austrálii a zahraničí, získanie uznania a dosiahnutie možnosti stať sa významným hráčom v značne monopolizovanom odvetví. 

 

Prečo je mixér Optimum drahší než bežné domáce mixéry?

Optimum má status mixéra komerčnej triedy – ako profesionálny mixér pre intenzívne zaťaženie. V cenovom rozsahu $431 - $641 môže byť o niečo drahší než väčšina domácich mixérov, avšak ide o vysoko kvalitné zariadenie, ktoré vám vydrží po celý život (10 ročná domáca záruka), pričom sa vo vašej kuchyni zabýva ako váš najlepší pomocník. Ako sa hovorí, šetriť sa oplatí, avšak nie na úkor kvality. Optimum túto zásadu rozhodne dodržiava. 

 

Ako je na tom Optimum v porovnaní s bežnými spotrebičmi na spracovanie potravín?

Mixéry Optimum boli navrhované v priebehu mnohých rokov, aby zabezpečili, že dokážu poskytovať viac funkcií mixovania než váš bežný spotrebič pre spracovanie potravín, pričom jeho cieľom je prekonať všetky vaše očakávania. Systém 6 čepelí dokáže rotovať pôsobivou rýchlosťou, čím zabezpečí, že Optimum zvládne úlohy prípravy potravín s maximálnou účinnosťou, pričom sa zároveň ľahšie čistí a ovláda. 

K dispozícii je tiež možnosť rozsekania potravín, keď používate mixér Optimum k postupnému rozsekaniu potravín bez prílišného rozmixovania. 

 

Ako funguje v mixéroch Optimum príprava horúcich/studených jedál?

Optimum je unikátny spotrebič, ktorý dokáže zamraziť zmrzlinu alebo zohriať polievku. V prípade spracovania horúceho jedla ponúka Optimum možnosť mixovania jedla vo VYSOKEJ rýchlosti, pričom sa šesť nerezových čepelí roztočí rýchlosťou 44,000 - 48,000 rpm, čím vytvorí trecie teplo. V priebehu niekoľkých minút budete môcť polievku alebo iné jedlo servírovať celkom horúce. Čo sa týka mrazených prísad, vďaka rovnakým rýchlym čepeliam sa ľadové potraviny rozdrvia ohromnou rýchlosťou, pričom nezostane čas na roztopenie, vďaka čomu môže zmes znova zamrznúť.  

Upozorňujeme, že komerčné funkcie mixovania mixérov Optimum v podobe 20, 35 a 45 sekundového mixovania umožňujú vytvoriť nápoje vrátane smoothie a džúsov bez zahriatia ich obsahu. Táto funkcia, ktorú ponúkajú iba komerčné mixéry, umožňuje mixérom Optimum fungovať pri rôznych rýchlostiach, pričom automaticky dochádza k zrýchľovaniu a spomaľovaniu, aby sa zabezpečilo, že nevznikne trecie teplo. 

 

Aké pokyny na čistenie by sme mali v prípade mixérov Optimum dodržiavať?

Optimum je spotrebič, ktorý sa čistí celkom jednoducho. V prípade džúsových barov, ktoré vyrábajú nápoje a smoothie, je potrebné iba rýchle opláchnutie vodou. Pri príprave sofistikovanejších jedál, ako sú napríklad polievky alebo dipy, naplňte nádobu teplou vodou so saponátom - na 30 až 60 sekúnd zapnite zariadenie na vysokú rýchlosť a potom ho vypláchnite a osušte. 

Čo sa týka ostatných povrchov, stačí jednoduché utretie vlhkou handrou. Upozorňujeme, že Optimum nie je vhodný do umývačky riadu a tiež sa, prosím, vyhnite drsným čistiacim prostriedkom alebo drsným utierkam. 

 

Sú k mixéru Optimum k dispozícii aj recepty?

Nakoľko sa vám do rúk dostane natoľko výkonné kuchynské zariadenie, spoločnosť Froothie ponúka všetkým zákazníkom skvelú 83-stranovú knihu receptov plnú najlahodnejších nápojov a jedál. Váš mixér Optimum dokáže vytvoriť všemožné druhy jedál - od lahodných orechových masiel cez zmrzliny až po omáčky a horúce polievky alebo napríklad na každý deň počas leta iný výživný kokteil smoothie. Fantázii sa medze nekladú, pričom kniha receptov Froothie rozhodne nechce obmedzovať vaše kulinárske dobrodružstvá, no práve naopak ponúknuť vám inšpiráciu na skvelé pokrmy prostredníctvom receptov špecificky navrhnutých pre zariadenie Optimum. 

Komerčným kupcom ponúka spoločnosť Froothie skvelý jednoduchý recept, ktorý sa používa ako návod na prípravu skvelých kokteilov smoothie a ľadových trieští v džúsových baroch a kaviarňach. Recept vyvinuli naši najskúsenejší členovia, ktorí pomáhali s vývojom franšíz, ako sú napríklad Boost Juice a Pure Natural. 

 

Rozbije Optimum bunkové steny a uvoľní tým enzýmy?

Áno, Optimum rozbíja bunkové steny surových potravín, čím zvyšuje biologickú dostupnosť enzýmov. Nakoľko nie je potrebné rozkladať veľké molekuly potravín, črevá majú menej práce. Viacej energie je tak možné sústrediť do iných orgánov, ktoré môžu byť choré alebo zaťažené toxínmi. Rôzne výživné látky obsiahnuté v šupke, dužine a semiačkach ovocia a zeleniny nie je možné tak jednoducho absorbovať, keď tieto potraviny jednoducho rozžujeme. Optimum tieto potraviny rozdrví na mikroskopické častice, čím uvoľní ich nutričný prínos a tiež ich lahodnú chuť. 

 

Aké sú rozdiely medzi rôznymi modely rady Optimum?

Mixér Optimum 9200 - 2nd Generation je ideálny na výrobu smoothie, džúsov, orechových masiel, horúcich polievok, zmrzlín, salsy, dipov a tak ďalej. Mixér Optimum 9200 - 2nd Generation sa taktiež predáva s voliteľnou 10 ročnou zárukou a ide o mixér komerčnej triedy, vďaka čomu vám vydrží mnoho rokov bez akýchkoľvek problémov.

Mixér Optimum 9400 je identický ako Optimum 9200 - 2nd Generation a je vyrobený s použitím rovnakých vysoko kvalitných a odolných dielov. Hlavný rozdiel spočíva vo funkčnosti: otočné tlačidlo (9400) vs. bežná tlačidlá (9200 - 2nd Generation) a tiež pokročilejšie čepele a motor v prípade Optimum 9400.

Výhodami modelu 9400 s otočným ovládačom je možnosť presnejšieho ovládania a výhodami tlačidiel modelu 9200 - 2nd Generation je automatická funkcia časovača, ktorá je skvelá na rýchlu prípravu smoothie a džúsov. Systém 6 čepelí, ktoré využívajú obidva modely, je dlhší než u akýchkoľvek iných mixérov, čím umožňuje špičkové sekanie, krájanie a mletie, čo je ideálne pre domácich používateľov. Funkcia časovača modelu 9200 - 2nd Generation je ďalšia skvelá funkcia, ktorú ocenia obzvlášť zaneprázdnení používatelia, ktorí chcú jednoducho pripraviť rýchle smoothie!

Model Optimum 9900/9900A je vysoko výkonný mixér komerčnej triedy pre džusové bary pripravujúci stovky nápojov denne. Model 9900/9900A je výkonnejší a rýchlejší než akýkoľvek model v odvetví a ponúka rovnaké funkcie ako modely popísané výše, avšak pri o niečo vyššej rýchlosti. Pri domácom využití dodatočný výkon neznamená žiadny rozdiel a je výhodou obzvlášť pre našich veľkých komerčných klientov. Mierne vyššia rýchlosť (44,000 vs. 48,000 rpm) neznamená pri procese mixovania významný rozdiel. Model 9900/9900A je navrhnutý primárne na prípravu nápojov, a i keď dokáže poskytnúť rovnaké funkcie ako modely 9200 - 2nd Generation a 9400 v domácom prostredí, nie je pre takéto prostredie navrhnutý.

 

Kontakt Info

 • Athena Solutions Pty Ltd – Froothie (NL)
  Unit 1/ 24, London Drive,
  Bayswater VIC 3153,
  Australia
 • DPH registračné číslo : NL 824103099B01
  Zákaznícky servis : [email protected]
  Telefónne číslo : +421233456312

INSTAGRAM